یکشنبه , ۳ تیر , ۱۳۹۷
خانه » مدرسه وردپرس » آموزش نصب وردپرس در دایرکت ادمین

آموزش نصب وردپرس در دایرکت ادمین
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره ( هنوز امتیازی داده نشده) Loading...

[metadata element=”date,author,comments,views” ]

dir_2015_08_16

با سلام  و عرض ادب و احترام خدمت همه دوستان

wordpress-logoبا آموزش نصب وردپرس در دایرکت ادمین درخدمت شما هستیم. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای کاملاً رایگان و متن باز می باشد که مورد استفاده ی سایت‌ها و وبلاگ ها قرار میگیرد و در واقع محبوبترین سیستم وبلاگ نویسی به شمار می آید…

لطفا تا آخر مراحل نصب با ما همراه باشید.

۱- ابتدا آخرین ورژن نرم افزار وردپرس را از اینجا دانلود کنید.

۲- وارد پنل هاستتون از شرکتی که هاست خود را گرفتید بشید، نام کاربری و رمز عبور براتون ارسال میشه با اون نام کاربری و پسورد می تونید وارد هاست بشید که به شکل زیر هست.

 


sshot-1۳- تصویر روبرو صفحه ابتدای پنل دایرکت ادمین می باشد در این تصویر دو بخش رو علامت گذاری کردیم یکی file که با استفاده از این گزینه می تونید به فایل منیجر دسترسی داشته باشید؛ و گزینه MySQL Management که برای ساخت دیتابیس لازمش داریم.

 

۴- ابتدا روی گزینه files مانند تصویر روبرو کلیک کنید تا وارد فایل منیجر دایرکت ادمین بشید.

 

 

 

 

 


sshot-3۵- فایل منیجر هاست شما مثل این تصویر می باشد اگر هاست رو تازه خریده باشید ممکنه چند فایل نمونه در این قسمت وجود داشته باشه که می تونید حذفشون کنید.

 

۶- در این مرحله باید وردپرس فارسی را آپلود کنید برای آپلود روی دکمه Upload files to current directory مانند تصویر مقابل کلیک کنید تا صفحه آپلود فایل براتون باز بشه.

 

 


sshot-4۷- در این قسمت باید روی دکمه Browse شماره ۱ همانطور که در تصویر مشخص شده کلیک کنید و فایل وردپرس رو از روی سیستم خود انتخاب و بعدش روی دکمه upload files کلیک کنید, شما می توانید چند فایل را هم زمان آپلود کنید.

 

نکته مهم) فایل های آپلودی باید حتما با پسوند zip باشند، البته پسوند های دیگری را هم می توان آپلود کرد ولی در این آموزش نیاز به گفتن آن نیست.

 

 

 


sshot-5۸- خوب بعد از اتمام آپلود پیغام upload successful براتون ظاهر میشه در این صفحه روی کلمه here که مشخص شده کلیک کنید تا به صفحه فایل منیجر برگردید.

 

 

 

 

 

 

 


sshot-6۹- همون طور که در تصویر مشاهده می کنید فایل zip وردپرس آپلود شده در اینجا باید فایل wordpress رو از حالت زیپ خارج کنیم برای خارج کردن فایل از زیپ روی گزینه extract که در تصویر مشخص شده کلیک کنید تا عملیات extract انجام بشه با زدن این گزینه صفحه ای مثل تصویر زیر براتون ظاهر میشه.

 

 


sshot-7۱۰- در این صفحه مجددا روی لینک Extract کلیک کنید ت استخراج فایلها با موفقیت به پایان برسه بعد روی لینک here  کلیک کنید و مجددا به روت هاست(public_html) برگردید، اگر هر پیغام دیگه ای مشاهده کردید روی دکمه برگشت کلیک کنید تا به صفحه قبل برگردید و صفحه رو یک بار Reload کنید، می بینید که یک پوشه به نام wordpress ایجاد شده مثل تصویر زیر

 

 

 

 

 

 


sshot-8۱۱- حالا باید وارد پوشه وردپرس بشید و فایل های داخل پوشه رو به ریشه هاست انتقال بدید، این نکته بسیار مهم هست اگر شما فایلهای داخل پوشه وردپرس رو به روت هاست انتقال ندید آدرس سایت شما اینگونه خواهد بود(your domin.ir/wordpress) بنابراین برای دیدن آدرس اصلی سایت باید فایل های داخل پوشه wordpress رو به ریشه هاست بیاریم

 

 

برای این کار مطابق تصویر روبرو عمل کنید:

 • لینک seleect رو بزنید تا تمام فایلها و پوشه ها مارک بشن
 • در پایین صفحه گزینه Add To Clopboard رو بزنید.sshot-9
 • سپس به روت هاست برگردید.
 • در روت گزینه move clipboard files here را انتخاب کنید

نکته) شما می تونید فایل زیپ وردپرس رو حذف کنید برای اینکار در سمت راست تیک مربوط به فایل رو بزنید و در پایین روی دکمه Delete کلیک کنید تا فایل حذف بشه.

 


۱۲sshot-11– بسیار خب خسته که نشدید تا اینجا!؟ همون طور که مشاهده می کنید فایل ها به ریشه اصلی اومدن, در این مرحله باید فایل wp-config-sample.php که می تونید این پوشه رو در تصویر روبرو ببینید رو تغییر نام بدید به wp-config.php یعنی sample رو پاک کنید برای اینکار روی گزینه مشخص شده rename که در تصویر قابل مشاهده است، کلیک کنید تا صفحه ای مثل تصویر روبرو براتون ظاهر بشه سپس عملیات rename کردن رو انجام بدید.

 

 

 

نکته) پوشه خالی وردپرس رو حذف کنید.

sshot-10

 

 

 

 

 


 

۱۳sshot-12– روی گزینه home کلیک کنید تا به صفحه اصلی هاست دایرکت ادمین خود برید. حالا وقت ایجاد دیتابیس سایتمون هست که ابتدای آموزش بهش اشاره کردیم.

 

 

 


sshot-13۱۴- روی گزینه MYSQL Management کلیک کنید تا به صفحه ساخت دیتابیس برید سپس مثل تصویر باید عمل کنید:

 

 

 

 

 


sshot-14۱۵- روی گزینه create new database کلیک کنید.

 1. در قسمت database name نام دیتابیس خود را وارد کنید.
 2. در قسمت database username نام کاربری دیتابیس را وارد کنید.
 3. در قسمت username password رمز را وارد و
 4. در قسمت confirm password رمز وارده را تکرار کنید.
 5. روی دکمه create  کلیک کنید.
 • sshot-15اگر روند کار رو اینطور که گفتم انجام دادید یقین داشته باشید که خروجی موفقی خواهید داشت.

نکته مهم) برای تعیین رمز از انواع کاراکتر ها مانند @#؟/ ، اعداد و حروف بزرگ انگلیسی می توانید استفاده کنید که در تقویت رمز شما بسیار موثر می باشد.

 

 

 

 


sshot-16۱۶- بعد از زدن دکمه create مشاهده میکنید که دیتابیس شما ایجاد و اطلاعات آن به شما نشان داده می شود. این صفحه را نبندید و حتی المقدور اطلاعات اون رو کپی و در یک فایل notepad پیست کنید. چونکه باید این اطلاعات رو در فایل wp-config.php که در روت هاست بود قرار بدیم.

 

 

 

 

 


sshot-17۱۷- در تصویر بالا همون طور که میبینید اطلاعات دیتابیس رو بهمون نشون میده حالا باید به ریشه هاست برید همون جایی که فایل های وردپرس رو آپلود کردید و فایل wp-config.php که تغییر نامش دادیم رو در حالت ویرایش باز کنید بصورتی که در تصویر روبرو مشخص شده

برای این کار روی گزینه edit کلیک کنید تا فایل باز بشه

 

 


// ** MySQL settings – You can get this info from your web host ** //
/** The name of the database for WordPress */
define(‘DB_NAME’, ‘database_name_here’); در این قسمت نام دیتابیس را وارد کنید

/** MySQL database username */
define(‘DB_USER’, ‘username_here‘);  در این قسمت یوزرنیم را وارد کنید

/** MySQL database password */
define(‘DB_PASSWORD’, ‘password_here‘); در این قسمت پسورد را وارد کنید

/** MySQL hostname */
define(‘DB_HOST’, ‘localhost‘); این قسمت را تغییر ندهید

/** Database Charset to use in creating database tables. */
define(‘DB_CHARSET’, ‘utf8’);

/** The Database Collate type. Don’t change this if in doubt. */
define(‘DB_COLLATE’, ”);

کد بالا رو در فایل wp-config.php پیدا کنید و در قسمت هایی که من اونها رو به رنگ قرمز در آوردم اطلاعات دیتابیس خودتون رو وارد کنید.
دقت کنید که اطلاعات رو درست وارد کنید , خوب دوستان مراحل نصب به پایان رسید حالا کافیه مرورگر رو باز کنید و آدرس سایتتون رو در ادرس بار مرورگر وارد کنید تا مرحله راه اندازی هم انجام بدید با وارد کردن آدرس سایت صفحه راه اندازی وردپرس براتون ظاهر میشه که ابتدا عنوان سایت رو ازتون می خواد شما می تونید موضوع سایتتون رو بنویسید سپس باید نام کاربری یا شناسه رو وارد کنید، اگر کادر رو خالی بذارید وردپرس به صورت دیفالت نام admin رو برای شما انتخاب میکنه اما شما به صورت دستی یک شناسه به دلخواه برای خودتون بنویسید مثلا اسم خودتون و یا … این کار به دلایل امنیتی می باشد در پست های آموزش امنیت وردپرس می تونید این موارد ور مطالعه کنید , بعد از وارد کردن شناسه باید یه پسورد وارد کنید وردپرس درجه قدرت رمز شما رو بهتون نشون میده یه رمز سخت انتخاب کنید که قابل حدس زدن نباشه بعدش مجددا در کادر پایین رمز رو تکرار کنید سپس آدرس ایمیلتون رو وارد و روی گزینه راه اندازی وردپرس کلیک کنید.
با عرض پوزش از اینکه طولانی شد امیدوارم استفاده کامل رو از این آموزش ببرید و براتون مفید باشه.
موفق و پیروز باشید.
منبع: وبسایت۲

۲ دیدگاه

 1. سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به این خوبی سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *